תכנית עסקית

העסקים בישראל

לנהל עסק מצליח זה עסק לא פשוט, אך יש סיפוק אדיר בלהקים פעילות עצמאית ולהיות הבוס של עצמך.
במהלך ניהול העסק, כמעט כולם נקלעים בשלב זה או אחר למצב שבו הם זקוקים להלוואה עסקית בשביל להמשיך לפעול, או כמנוע לצמיחת העסק . 
אם זה להעסקת עובדים חדשים, שיפוץ העסק, כניסה לשווקים חדשים או הרחבת הפעילות שוטפת של העסק.

בקשת הלוואה או אשראי יכולה להיות עורק חיים לעסק, אבל לעיתים מרתיעה רבים. בין שסורבו בעבר, או מפחד מחובות נוספים. אך אם פועלים נכון, התהליך יכול להיות הרבה יותר פשוט.
המפתח בהגשת בקשה להלוואה לצורך גיוס אשראי היא הכנת תכנית עסקית מקצועית.
הגשת  תכנית עסקית מקצועית לבנק או לכל גוף אחר שמעניק את ההלוואה, מאפשרת לבנק להבין את מהות העסק, את הצרכים שלו וכיצד אותו בעל עסק מחזיר את האשראי שניתן לו על פי התחזית העסקית ותזרים המזומנים הצפוי לעסק.
אובליגו מתמחה בהכנת תכנית עסקית מקצועית ורלוונטית ע"י רואה חשבון, אשר מסייעת בפעילות מול הקרנות והבנקים על מנת לקבל אשראי ותזרים מזומנים לעסק.

צריכים הלוואה?

להגשת בקשה מקצועית להלוואה יש צורך בהכנה ובהגשת תכנית עסקית מקצועית. 

השאירו פרטים ונעשה זאת עבורכם 

מהי תכנית עסקית

תכנית עסקית משמשת בעצם כמצפן או מפת דרכים לכל עסק חדש, סטארט אפ, או חברה פעילה.

תכנית עסקית תפרט לגופי האשראי השונים, בצד המאשר את ההלוואה, את מבנה החברה ועל האפשרות של העסק לעמוד בהתחייבויות. זאת על סמך הצמיחה הצפויה בעתיד בעקבות נטילת ההלוואה. וכמובן אם בעל העסק יוכל לעמוד בהתחייבות.

תכנית עסקית היא מסמך אשר מאגד בתוכו את מהות החברה, הדרך הרצויה לפיתוחה, קביעת היעדים והמטרות, קהל היעד וסקר שוק, אמצעי מימון ופיננסים ועוד. 
המטרה היא בעצם ליצור תמונה כוללת של הפעילות העסקית שלכם, הכוללת את התפתחות עסקית, הפעילות העסקית הנוכחית הכולל את תזרים המזומנים (cash flow) הנוכחי של העסק וכן את התכנית העתידית שלשם כך נצרכת ההלוואה המבוקשת.
כלומר חזון הצמיחה של העסק שלכם.

זאת, על מנת לגייס הון לפעילות העסקית. וכמובן גם עבורכם בעלי העסק.  גיבוש תכנית עסקית עוזרת להבין ולתכנן לאן פניכם מועדות ומה אתם צריכים לעשות בשביל להגיע לשם.

מה צריכה לכלול תכנית עסקית?

התכנית העסקית משתנה בהתאם לאופי וסוג העסק, אך ישנם כמה מרכיבים בסיסיים בכל תכנית:

תיאור העסק ותחום העיסוק

מהו המוצר, או השירות אשר העסק מספק ועל איזו צורך או בעיה הוא נותן מענה.

פרטי הבעלים של העסק או החברה

כתיבת קורות חיים והסבר מדוע וכיצד אותו בעל עסק החליט לקים את הפעילות ומהי מטרותיו.

תיאור הפעילות העסקית

מהו המנגנון העסקי, רעיון עסקי, תפעול, יתרון יחסי, שיטת עבודה ומערך שיווק. בנוסף, פעילויות עתידיות כגון פרויקטים, מכרזים, חוזים שנתחמו מול העסק וכל פעילות עתידית אחרת.

פירוט מלא של בעלי תפקידים ועובדים

מיהם העובדים הקיימים בחברה כיום ואילו עובדים צפויים להתווסף לפעילות. כמו כן, פירוט שכר של העובדים ועלויות נלוות.

לקוחות וספקים

התכנית העסקית תפרט מיהם הלקוחות הפוטנציאליים של הפעילות העסקית ומיהם הלקוחות הקבועים, מהם תנאי התשלום של הלקוחות וכיצד תנאי אשראי ללקוחות קשה על תזרים המזומנים של הפעילות העסקית. כמו כן, התכנית העסקית תפרט על הספקים המרכזיים של הפעילות ותנאי התשלום לספקים.

סקירת שוק וקהל היעד

מהו השוק אשר העסק פועל או עתיד לפעול בו. מי הוא קהל היעד- הרצונות שלו, הבעיות שלו ואיך העסק יכול לענות על הצרכים הללו. המתחרים- אופי ההתנהלות המתחרים, מה הסטנדרט המקובל כיום בשוק ומה היתרון או השוני שהעסק שלכם מציע על פני המתחרים.

שיווק ומכירות

מהי אסטרטגיית השיווק והפרסום הרצויה, באילו ערוצי מדיה היא הולכת לפעול, איך יתבצעו המכירות בפועל.

תוצאות כספיות

תוצאות כספיות של הפעילות העסקית בשנים האחרונות והסברים לגבי השינויים בין השנים, או לגבי כל עניין אחר הנובע מהם.

אובליגו בנקאי נוכחי

מצב האובליגו הנוכחי של הפעילות, מסגרות אשראי, הלוואות, פקדונות, נכיונות, ערבויות ועוד. כמו כן, פקדונות שיעבודים ובטחונות נוספים.

פירוט הוצאות החברה

הוצאות קבועות אל מול הוצאות משתנות, שכר בעלים, הוצאות שכירות ועלויות נוספות.

מטרת ההלוואה המבוקשת

פירוט המטרות והשימוש בכספים המתבקשים – האם לצורך הקמת עסק חדש, לצורך רכישת ציוד, או מימון פעילות שוטפת.

פרויקטים עתידיים

פירוט פרויקטים מכרזים, חוזים שהעסק זכה בהם וטרם בוצעו. ערך החוזה, יתרה לתשלום ותאריך מימוש צפוי.

תחזיות מכירות ורווחיות

מה צפי ההכנסות כתוצאה מנטילת ההלוואה וצפי הרווחיות – למעשה תחזית עתידית של 3 שנים לפעילות המסבירה כיצד בעל העסק ממקסם את הרווחיות לאחר קבלת האשראי הרצוי. הכוללת הכנסות ורווחים אל מול הוצאות ועלויות, גרפים ותחזיות אפשרויות.

דוח תזרים המזומנים – השורה התחתונה המסבירה כיצד בעל העסק מחזיר את ההלוואה המבוקשת.

כיצד לכתוב תכנית עסקית?

מקובל להתחיל בוואן פייג'ר- מסמך קצר בן עמוד או שניים עם תקציר של כל הנקודות החשובות במסמך, אותו שולחים אל המשקיעים הפוטנציאליים על מנת לעניין אותם בתכנית העסקית המלאה.

מחקר שוק-  מחקר שוק הוא בעצם הבסיס בהכנה של כל תכנית עסקית. מחקר השוק מסייע לעסק להבין מי הוא באמת קהל היעד שלו, על רצונותיו והבעיות שלו-  דרך ראיונות עם גורמים משפיעים, סקרים אינטרנטיים של לקוחות פונטצאליים, קבוצות מיקוד ועוד. מחקר שוק מסייע לגבש כיצד לשפר או להתאים את המוצר או השירות ומהם דרכי הפעולה הרצויות.

על מנת שהתכנית העסקית תשקף באופן האופטימלי ביותר את החזון שלכם ואת האפשרות לגייס משקיעים והון, כדאי להתייעץ ולעבוד עם מומחים וכלכלנים אשר זהו תחום התמחותם.

 

הניסיון שצברנו יעבוד גם בשבילכם!

מעל 100 מיליון שקלים

0

הסכום שגייסנו עד היום

שנים של הצלחות

3 שנות ניסיון

של הצלחה בגיוס הלוואות

צוות יועצים מקצועי

2 מומחים

ויועצים ללקיחת הלוואה

מאות לקוחות מרוצים

אנחנו באובליגו פועלים מעל 6 שנים בתחום גיוסי האשראי העסקי וגייסנו אשראי מעל של מעל 100,000,000 ₪ מגופי האשראי השונים.
הצוות מורכב מרואה חשבון, איש מדיה ושיווק וכלכלן.
כמו כן, אנו יועצים מוסמכים מטעם קרנות עסקיות שונות ובניהם – קרן פועלים, קרן הסוכנות היהודית, לאומי קארד לעסקים, קרן הלוואות ללא ריבית לעסקים חדשים ופתרונות מימון נוספים. כמו כן, בעלי קשרים עסקיים עם גופי אשראי שונים ובנקים.

הניסיון הרב שלנו יסייע לכם לצורך גיבוש תכנית עסקית מקצועית הכוללת דוחות כספיים, נתונים בנקאיים ונספחים נוספים המאמתים את הצרכים העסקיים, בדרך הנכונה ביותר עבור העסק שלכם, ומהווה את המפתח לגיוס אשראי לעסקים.
אובליגו תלווה ותעבוד אתכם לכל אורך התהליך, מהכנת התכנית, דרך הגשת בקשות ההלוואה, התנהלות אל מול הקרנות והקמת חשבון בנק להלוואה המתקבלת.

גלילה למעלה
אובליגו הלוואות לעסק

להלוואה בתנאים מעולים השאירו פרטים